Веско Топалов триумфира в Норвегия

25056

Гросмайстор Веселин Топалов спечели шахматния супер турнир в норвежкия град Ставангер.

В партия от последния, 9-ти кръг Веселин Топалов, който игра с белите фигури, направи бързо реми на 17-тия ход с бившия световен шампион Вишванатан Ананд (Индия). Така гросмайстор Веселин Топалов стана победител в престижната надпревара с 6,5 точки от 9 възможни, предаде БНР.

Ананд завърши на второ място с 6 точки, а на трето място е Хикару Накамура /САЩ/, който също има 6 точки.

Изненадата на тазгодишното издание на турнира в Ставангер е представянето на световния шампион и представител на домакините Магнус Карлсен, който завърши на 7-мо място със скромния актив от 3,5 точки.

Крайно класиране на супертурнира в Ставангер:

Още за ЦСКА, "Локо" и Веско Топалов - Тупалката!

Какво направихте бе, мутри с мутри! Каква я свършихте с българския футбол! Откраднахте го, подариха ви го, без да го заслужавате и без ...

1/ Веселин Топалов (България) - 6,5 точки

2/ Вишванатан Ананд (Индия) - 6

3/ Хикару Накамура (САЩ) - 6

4/ Аниш Гири (Холандия) - 5,5

5/ Фабиано Каруана (Италия) - 4

Веселин Топалов с четвърта победа на турнира в Норвегия

Веселин Топалов постигна четвърта победа на супертурнира по шахмат в Ставангер (Норвегия), съобщи сайтът на състезанието. Българският г...